Stříbrné vánoční dny
Odebírat novinky
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

Aktuality


Kalendář akcí pro rok 2024

Zapište si termíny našich akcí, kterých se chcete letos zúčastnit! Rozhodně je z čeho vybírat. Děkujeme vám za přízeň v minulém roce. Díky vám jsme největším a nejúspěšnějším moderním veletržním areálem v České republice. Kalendář akcí 2024 si můžete také stáhnout jako pdf soubor ZDE.

2024-01-05 10:27:42 Více  

PODĚKOVÁNÍ VYSTAVOVATELŮM A PARTNERŮM VELETRHU

Vážení a milí vystavovatelé a partneři veletrhu STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY,

přijměte naše srdečné poděkování za Vaši účast a přispění k pohodové předvánoční atmosféře na veletrhu.

Veletrh dárků, dekorací a spotřebního zboží STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY, již čtrnáctý ročník této tradiční události, letos potěšil milovníky kreativity a tvoření, lahůdek i sváteční atmosféry. Veletrh se stal místem se skvělou vánoční atmosférou i přehlídkou produktů tuzemských a zahraničních výrobců a dodavatelů.

Plochu 5 400 m2 letňanského výstaviště zaplnilo až deset tisíc tipů na dárky od 190 vystavovatelů, kteří nabídli 15 823 návštěvníkům produkty a originální výrobky jako inspirace na vánoční nákup. Letošní ročník veletrhu byl mimořádný také díky speciální sekci, zaměřenou na kreativitu a tvoření s odborníky, jež je u Čechů stále oblíbenější. Úspěšně proběhl bohatý tvůrčí doprovodný program pro celou rodinu. Během workshopů s odborníky si návštěvníci s nadšením vytvořili vlastní vánoční dekorace.  STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY zpestřila také autogramiáda herce Pavla Trávníčka, jeho nové knihy Tři oříšky pro prince, memoáry vycházející k 50. výročí od premiéry Popelky. Sváteční atmosféru dokreslilo náměstíčko s vánočním stromem nabízejícím posezení s poslechem koled. Chuť Vánoc bylo možné okusit v sekci VÁNOČNÍ HODY a v sobotu se tato sekce rozrostla o BEZLEPKOVÝ TRH.

Přejeme Vám krásné a pohodové vánoční svátky prožité s láskou v srdci, vše nejlepší, mnoho zdraví a úspěchů v roce 2024.

Za organizační tým srdečně zdraví a děkuje  Jindra Konečná, manažerka veletrhu

2023-12-12 09:19:13 Více  

VELETRH STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY LETOS POTĚŠÍ MILOVNÍKY KREATIVITY A TVOŘENÍ. STARTUJEME JIŽ VE ČTVRTEK!

Milí návštěvníci a příznivci vánočních veletrhů,
specializovaný veletrh na vánoční dárky STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY nabídne až deset tisíc tipů na dárky z různých odvětví, které v obchodních sítích nenajdete. Letošní ročník veletrhu bude mimořádný také díky speciální sekci, která je zaměřena na kreativitu a tvoření, jež je u Čechů stále oblíbenější.
Vyrobte si originální dárky pro své blízké.
Vánoční svátky jsou také o zábavě! Připraven je proto i bohatý tvůrčí program pro celou rodinu. Během workshopů si budete moct vytvořit vlastní vánoční originální dárky nebo dekorace. V sekci KREATIVITY se během čtyř dnů v rámci programu TVOŘENÍ NA PÓDIU vystřídá interiérová designérka, floristka a koučka Markéta Fleischnerová (Atelier MF ART), výtvarnice Kateřina Vodrážková (KV FELTED DESIGNS) s vlněným tvořením nebo lektoři se studenty Střední zahradnické školy v Hloubětíně. Více ZDE
Nebyly by to ty pravé Vánoce bez pořádného vánočního stromu s posezením a mlsáním, kde návštěvníci za zvuku koled zaručeně najdou sváteční pohodu. Přijede i pohádkový princ herec Pavel Trávníček a zcela určitě potěší jeho sobotní autogramiáda nové knihy Tři oříšky pro prince, memoáry vycházející k 50. výročí od premiéry Popelky.
Pro gurmány je připravena gastro zóna nazvaná VÁNOČNÍ HODY, která nabídne jídlo, pití a delikatesy všech možných vánočních produktů. Sobota 9. prosince přinese oblíbený Vánoční bezlepkový trh Společnosti pro bezlepkovou dietu. Své výrobky celiakům, ale i vyznavačům zdravého životního stylu nabídnou čtyři desítky vystavovatelů a dalších prodejců bezlepkového sortimentu.

PŘIJDTE SI NAKOUPIT ORIGINÁLNÍ DÁRKY BEZ STRESU A VYROBIT VÁNOČNÍ DÁREK A DEKORACI S ODBORNÍKY.
Těšíme se na vás na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech!
Za celý tým Vás srdečně zve Jindra Konečná, manažerka veletrhu

2023-12-05 09:04:57 Více  

Workshopy přinesou příjemné vánoční tvoření a kreativitu

Vytvořte si na veletrhu vlněnou technikou andělíčka a svícen s výtvarnicí Kateřinou Vodrážkovou  KV Felted Designs.

Pojďte na chvíli zastavit hlavu, zaměstnat ruce a užít si trochu vánočního kouzla. Na Vánočním workshopu Kateřiny Vodrážkové se budeme věnovat technice plstění z ovčí vlny. Tento materiál je velice příjemný do ruky, tvárný a vyrobit se z něj dá téměř cokoliv.

V nedělním dopoledním bloku se budeme věnovat suchému plstění jehlou a vytvoříme si andělíčky, které můžete zavěsit do interiéru, na stromeček nebo věnovat jako drobný dárek. Kdo by nechtěl dělat andělíčka, bude mít možnost vytvořit si malé roztomilé zvířátko s vánoční čepičkou.

V nedělním odpoledním bloku si vyzkoušíte mokré plstění a vyrobíme si svícen na čajovou svíčku, který umí vyčarovat v interiéru hřejivou atmosféru.

Na workshopy nejsou potřeba žádné předchozí zkušenosti a zúčastnit se jich mohou i starší, trpělivé děti (cca od 10 let), pokud vydrží 2 hodiny u dané aktivity. Těšíme se na vás!

https://www.instagram.com/kv_felted_designs/

Kdy: neděle 10.12.   11.00 – 13.00 hod, 14.00 – 16.00 hod

Kde: Hala 1, sekce KREATIVITA, pódium

Účast ve workshopu a materiál ke tvoření je v rámci vstupenky na veletrh.

Více ZDE

2023-12-01 10:00:03 Více  

Workshopy přinesou příjemné vánoční tvoření a kreativitu

Vytvořte si na veletrhu vánoční papír a růži s interiérovou designérkou, floristkou a koučkou Markétou Fleischnerovou / MF ART

DŮM JE JAKO TĚLO, VIDÍ HO KAŽDÝ, KDO PROJDE OKOLO. INTERIÉR JE JAKO DUŠE, VIDÍ HO JEN TEN, KOHO POZVEME DOVNITŘ.

„Láska ke tvoření a vymýšlení nových způsobů z čeho vyrobit něco hezkého mě nikdy neopustila.

Mou nedílnou součástí je floristika a tvoření dekorací, obrazů, originálních mýdel, vonných svíček, a to na míru pro daný prostor a pro konkrétního člověka.“ 

Přijďte  tvořit s touto odbornicí na harmonický interiér, které nezasáhnou pouze jen oko, ale všechny smysly.

Kdy: sobota 9.12. 9.12. 11.00 – 13.00 hod, 15.00 – 17.00 hod

Kde: Hala 1, sekce KREATIVITA, pódium

Účast ve workshopu a materiál ke tvoření je v rámci vstupenky na veletrh.

Více ZDE

2023-12-01 09:35:40 Více  

Workshopy přinesou příjemné vánoční tvoření a kreativitu

Vytvořte si na veletrhu vánoční svícen s lektory Střední Zahradnické školy a SOU Praha.

Střední Zahradnická škola a SOU s.r.o. si pro Vás ve spolupráci s odborníky z praxe a studenty školy připravila příjemné vánoční tvoření. Přijde si vyzkoušet vánoční vypichovaný svícen z přírodních dekorací. Tento svícen si můžete umístit na Váš štědrovečerní stůl anebo jen udělat někomu radost.

Za Střední Zahradnickou školu a Střední odborné učiliště se na Vás budou těšit lektoři Monika Žáková, Kristýna Madrasová a Kristýna Janušková.

Kdy: čtvrtek 7.12. 14.00 – 16.00 hod, pátek 8.12. 11.00 – 13.00 hod, 15.00 – 17.00 hod

Kde: Hala 1, sekce KREATIVITA, pódium

Účast ve workshopu a materiál ke tvoření je v rámci vstupenky na veletrh.

Více ZDE

2023-11-29 16:10:52 Více  

Šťastné a bezstarostné Vánoce: Objevte naši rozmanitou nabídku dárků pro všechny!

Vánoce se neodmyslitelně blíží a utečou, než si to stačíme uvědomit. Abyste se vyvarovali stresu spojeného s nákupem vánočních dárků, máme pro vás dobrou zprávu. Připravili jsme pro vás vánoční stránku, kde si každý může vybrat ty nejkrásnější dárky pro své blízké. Do naší vánoční kampaně se zapojilo mnoho našich skvělých partnerů. Společně s nimi jsme připravili akční nabídku na širokou škálu dárků a produktů, které vám a vašim blízkým pomohou udělat Vánoce nezapomenutelnými.

2023-11-21 14:30:51 Více  

VÁNOČNÍ BEZLEPKOVÝ TRH

Tradiční Vánoční bezlepkový trh je jediným a největším vánočním trhem bezlepkového sortimentu v České republice.

Akce proběhne v sobotu 9. prosince v PVA EXPO Praha v hale č.6 jako součást Stříbrných vánočních dnů.

Ke koupi bude nejen vánoční cukroví, čerstvé pečivo a občerstvení. Vše bude samozřejmě bezlepkové.

Podrobné informace budou zveřejněny na www.celiak.cz, včetně seznamu vystavovatelů a objednávkových formulářů, kdy část vystavovatelů nabízí i možnost objednat si zboží předem.

Přijďte si vybrat z bohatého bezlepkového sortimentu na Vánoce.

Akce je přístupná široké veřejnosti, přestože je určena zejména lidem, kteří musí ze zdravotních důvodů dodržovat bezlepkovou dietu.

Celiakie je nevyléčitelná nemoc způsobená nesnášenlivostí lepku (glutenu). Jediným lékem je celoživotní dodržování přísné bezlepkové diety. Cena bezlepkového sortimentu je výrazně vyšší, než je cena běžných výrobků, a proto má pro nemocné velký význam, když najdou prakticky celý bezlepkový sortiment na jednom místě, mohou jej ochutnat a výrobky mezi sebou porovnat.

K dispozici po celou dobu akce bude poradna pro bezlepkovou dietu.

2023-11-07 09:08:04 Více  

TVOŘTE S ODBORNÍKY VE WORKSHOPECH NA VELETRHU. PŘEDSTAVUJEME LEKTORY WORKSHOPŮ.

Učitelky floristiky na Střední zahradnické škole a SOU s.r.o. v Praze

Bc. Monika Žáková DiS. - učitelka předmětu floristika, absolventka školy

Školu jsem absolvovala před 12 lety. Už na škole jsem se zajímala o floristiku, úpravu exteriéru a interiéru. Po absolvování školy jsem vystudovala ještě vyšší odbornou školu zahradnickou na Mělníce, v oboru Zahradní a krajinářská tvorba. Dále jsem absolvovala bakalářské studium učitelství praktického výcviku na ČZU v Praze.

V současné době vyučuji předmět floristika a praxe na naší zahradnické škole. Mohu zde uplatnit své teoretické a praktické zkušenosti, které jsem získala při studiu na této škole, dále rozvíjela v zaměstnání zaměřeném na floristickou tvorbu. Jsem ráda, že je mohu předávat současným žákům a vrátila jsem se do známého prostředí.

Kristýna Madaraszová – učitelka předmětu floristika a odborného výcviku, absolventka školy                                     

V této škole jsem nejdříve studovala učební obor Prodavač – Florista. Dále jsem po získání výučního listu pokračovala ve studiu maturitního oboru Zahradnictví. Na škole jsem získala výuční list i maturitní vysvědčení.

Již při studiu jsem pracovala v květinářství a rozšiřovala si dovednosti ve floristice. Po studiu jsem zůstala na škole a dnes vyučuji předmět floristika a praxe ve známém prostředí a předávám své zkušenosti mladším. Práce s mladými mě velmi baví a prostředí školní vazárny je mi blízké.

Kristýna Janušková – učitelka odborných předmětů a praxe

Absolventka přírodovědného gymnázia v Praze, absolventka inženýrského studia na ČZU v Praze oboru Zahradnictví. Na škole působí od roku 2022 jako učitel odborných předmětů a praxe. Mezi její záliby patří floristika.

 

2023-10-24 07:04:58 Více  

TVOŘTE S ODBORNÍKY VE WORKSHOPECH NA VELETRHU. PŘEDSTAVUJEME LEKTORY WORKSHOPŮ.

Markéta Fleischnerová Majitel MF ART atelier | Interior designér

DŮM JE JAKO TĚLO, VIDÍ HO KAŽDÝ, KDO PROJDE OKOLO. INTERIÉR JE JAKO DUŠE, VIDÍ HO JEN TEN, KOHO POZVEME DOVNITŘ.

Pocházím z rodiny, kde umění bylo přirozenou součástí života, od tří let mě učili malovat a od šesti jsem začala chodit do umělecké školy. Láska ke tvoření a vymýšlení nových způsobů z čeho vyrobit něco hezkého mě nikdy neopustila.

Mou nedílnou součástí je floristika a tvoření dekorací, obrazů, originálních mýdel, vonných svíček, a to na míru pro daný prostor a pro konkrétního člověka. Posledních patnáct let se věnuji tvorbě interiérů jak, soukromých tak komerčních. Mým záměrem je vytvářet harmonické interiéry, které nezasáhnou pouze jen oko, ale smysly všechny.

Další cesta, po které jdu, je cesta léčení a to pomocí interiéru. Takový interiér podporuje jak duši, tak fyzické tělo. 

Vytvořila jsem mnoho soukromých interiérů od kuchyní přes dětské pokoje, ložnice, pracovny, obývací pokoje, koupelny až po terasy, ale také nemocniční interiéry a spoustu relaxačních i masážních studií. 

Zvelebování a vytváření jakýchkoliv krás je můj život a má láska.

https://www.facebook.com/DesignInterieru/

https://www.instagram.com/mf_art.cz/

https://www.linkedin.com/in/markéta-fleischnerová/

2023-10-20 11:03:54 Více  předchozí následující
Plán výstaviště

Závěrečná zpráva- SVD 2023

Facebook